The Trip

studenckie wyjazdy, studenckie obozy, studenckie wakacje

Portugalskie Lagos

Chilling za dnia na złotych plażach, w nocy niesamowite imprezy

29 lipca 2014
Lagos Portugalia

Jeśli szukacie miejsca, w którym za dnia będziecie mogli rozkoszować się pięknym słońcem na złocistych, piaszczystych plażach, a w nocy znajdziecie imprezy, na których wybawicie się jak nigdy w życiu, to portugalskie Lagos jest właśnie tym miejscem.

Z jednej strony Lagos to kosmopolityczny kurort, gdzie na każdym kroku usłyszeć można język angielski, a w restauracjach od razu podawane jest angielskie menu, a kluby niczym nie ustępują tym w największych europejskich stolicach, z drugiej zaś strony to piękne, piaszczyste plaże otoczone urokliwymi klifami i klasyczne, portugalskie zabytki.

Znajdziemy tutaj również tajemnicze zaułki ukryte za skałami, do których często dopłyniemy tylko łódką i gdzie czekać na nas będą wyżłobione przez morze jaskinie.

forteca_lagosDla spragnionych klasycznych zabytków oraz muzeów czeka Igreja de Santo António. To kościół datowany na XVIII wiek będący jednocześnie jednym z klejnotów regionu Algarve. Jego złocona sncyerka dosłownie ocieka przepychem.

Tuż u brzegów wód oceanu dumnie prezentuje się Fortaleza do Ponte da Bandeira, czyli XVII-wieczna forteca, do której prowadzi most zwodzony. Zbudowana w celach obrony portu. Oczywiście dzisiaj pełni zupełnie inną funkcję. To muzeum wypełnione eksponatami nawiązującymi do odkryć geograficznych. A sam port? Dziś przyjmuje okazałe dom_lagosłodzie o różnych rozmiarach w Marina de Lagos.

Czy ten opis zachęcił Was, żeby wybrać się do Lagos? Możecie spędzić całe 7 dni w tym niezwykłym miejscu, a po drodze zwiedzić również Amsterdam, Paryż, Madryt, Barceloną i Monako. Takie eurotripy tylko z The Trip 🙂


Robert Makłowicz zachęca do podróżowania
Robert Makłowicz zachęca do podróżowania
The Trip | studenckie wyjazdy, studenckie obozy, studenckie wakacje
©2013 - 2016 Fundacja Eventio