The Trip

studenckie wyjazdy, studenckie obozy, studenckie wakacje

Bukovel, czyli ukraińskie St. Moritz

Alpejska jakość, ukraińskie ceny

2 lutego 2014
Bukovel narty

Kiedy słyszymy Ukraina – myślimy Lwów, Krym, ale na pewno nikomu nie kojarzy się ten kraj z kurortami narciarskimi, a jest to błąd, bo od jakiegoś czasu w ukraińskich Karpatach odnaleźć możemy „kawałek Szwajcarii”. Mowa tu oczywiście o Bukovelu – kurorcie, przy którym wszystkie polskie ośrodki narciarskie mogą się schować.

Znajdziemy tutaj ponad 57 km tras i 17 wyciągów. Wszystko zaprojektowane przez kanadyjskich specjalistów. Trasy narciarskie wytyczono na wzgórzach otaczających ośrodek. Są to Bukowel (1127 m.npm.), Czarna Klewa (1246 m.nmp) i Dowga (1372 m.nmp). Miejscowość można objechać dookoła, bo wszystkie nartostrady łączą się.

Wyciągi wybudowała austriacka firma Doppelmayr, które mają łączną przepustowość 38 000 osób, co czyni Bukovel numerem jeden na wschód od Alp. Wszystkie trasy są wyposażone w najnowocześniejszy system sztucznego naśnieżania, który przywieziono tu z Włoch za pomocą 170 tirów. Docelowo Ukraińcy chcą powiększyć długość tras do 300 km z myślą, że Bukovel kiedyś będzie gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Ośrodek spełnia najwyższe światowe standardy również z innych powodów: bezprzewodowy Internet na całym terenie narciarskim, możliwość płatności kartami kredytowymi w schroniskach, funpark, bramki do wyciągów „VIP” dla nowobogackich, których stać na dodatkową dopłatę do ceny skipassa, centrum rozrywki z bowlingiem, bilardem i dyskoteką oraz lodowisko.

Standard jak najbardziej alpejski, a ceny w sklepach i hotelach są tutaj oczywiście standardowe dla wschodniej Europy, czyli bardzo przyjazne 🙂 Zobaczcie sami, jak jest w Bukovelu.


Ukraina, czy tam jest bezpiecznie? Robert Makłowicz zachęca do podróżowania
Ukraina, czy tam jest bezpiecznie?
Robert Makłowicz zachęca do podróżowania

The Trip | studenckie wyjazdy, studenckie obozy, studenckie wakacje
©2013 - 2016 Fundacja Eventio